top of page

Yiyecek İçecek Sektörüne AB Kaynaklı Can Suyu Desteği

Güncelleme tarihi: 22 Ara 2020Yiyecek ve içecek hizmetleri sektöründeki işletmelere yönelik Avrupa Birliği kaynaklı finansal destek programı açıklandı


Kıbrıs Türk Yatırım ve Geliştirme Ajansı (YAGA), Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası, Kıbrıs Türk Ticaret Odası ve RESBİR işbirliği ile Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve NI-CO tarafından yürütülen İnovatif Girişimcilik ve Diyalog Projesi kapsamında yiyecek içecek sektöründeki şahıs, mikro ve küçük işletmelere yönelik finansal destek programı açıklandı.


Bu program çerçevesinde “Avrupa Birliği, COVID-19 krizinin tüm dünya ekonomisinde hissedilen olumsuz etkilerinin Kıbrıs’ın kuzey kesimine de yansıması nedeniyle, yiyecek ve içecek sektöründeki şahıs, mikro ve küçük işletmelere can suyu niteliğinde 12.000 TL ile 18.000 TL arasında finansal destek sunmayı hedeflemektedir.

Başvurular 1 Eylül - 16 Eylül tarihleri arasında, Kıbrıs saati 15:00'e kadar kabul edilecektir. Online başvuru formu ve daha fazla ayrıntı için www.isdestek.eu adresini ziyaret edebilirsiniz.


Bu finansal destek programı, Kıbrıs Türk Yatırım ve Geliştirme Ajansı (YAGA), Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası, Kıbrıs Türk Ticaret Odası ve RESBİR işbirliği ile Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve NI-CO tarafından yürütülen İnovatif Girişimcilik ve Diyalog projesi kapsamında sağlanacaktır.Kaynak: KKTC Başbakanlık Yatırım Geliştirme Ajansı (www.yaga.gov.ct.tr)

39 görüntüleme0 yorum

Comments


Subscribe

E-posta listemize kaydolun

Güncel bilgileri kaçırmayın

bottom of page