top of page

Ticaret Odası'ndan Yenilikçi Girişimcilik Kuluçka ProgramıDEİK/Türkiye-KKTC İş Konseyi ve Kıbrıs Türk Ticaret Odası öncülüğünde geliştirilen programda yenilikçi ürün ve fikir geliştiren girişimciler için başvuru alımı devam ediyor!

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ve Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO) öncülüğünde, İstanbul Teknik Üniversitesi İTÜ-KKTC Eğitim Araştırma Yerleşkeleri (İTÜ-KKTC) ve İTÜ Mezunlar Derneği Kuzey Kıbrıs (İTÜMEDEK) desteği, Doğu Akdeniz Üniversitesi-Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi (DAÜ-GİMER) ve İTÜ ARI Teknokent işbirliğinde yürütülmekte olan Yenilikçi Girişimcilik ve Kuluçka Programı’nda 2022 yılı için başvuruların başladığı bildirildi.

Amaçları arasında girişimcilik ekosisteminin güçlendirilmesi, yenilikçi ürün ve fikirlerin ticarileşmesine fırsat tanıtılması, finansman ve yatırımcılara erişiminin kolaylaştırılması ve girişimcilerin uluslararası pazarlarda yer almalarına destek olunmasını bulunan program ile teknoloji ve yenilikçilik odaklı girişimlere fikir aşamasından, kurumsallaşma safhasına kadar destek sağlanacaktır.


Program kapsamında, başarılı bulunan girişimci gruplar girişimci olma yolunda “İTÜ Çekirdek Girişimci Yetiştirme” sürecine davet edilmektedir. Böylelikle, İTÜ Çekirdek Girişimcilik Eğitimi, Mentor Görüşmeleri, Yatırımcı Buluşmaları ve İTÜ Çekirdek Big Bang’e katılım hakkı kazanmaktadırlar.


Üniversitelerin girişimcilik kuluçka merkezleri arasında dünyada ilk 5’te yer alan İTÜ Çekirdek Kuluçka Merkezi’nde girişimcilere açık ofis, mini MBA/girişimcilik eğitimi, satış koçluğu, teknik altyapı desteği, laboratuvar kullanım imkanı, laboratuvar sarf malzemeleri desteği ile aralarında alanında uzman iş dünyası ve akademiden 500’ü aşkın gönüllü mentor desteği sağlanmaktadır.

Programa 18-40 yaş arası, teknolojik ve yenilikçi iş fikirleri olan, üniversite öğrencileri, mezunları ile diğer girişimciler başvuruda bulunabilmektedirler. Yenilikçi ürün ve fikir geliştiren girişimciler 2022 yılı için programa başvurularını www.kktckulucka.com adresinden 16 Mayıs 2022 tarihine kadar gerçekleştirebilecekler.


22 görüntüleme0 yorum

Comments


Subscribe

E-posta listemize kaydolun

Güncel bilgileri kaçırmayın

bottom of page