top of page

TC Hibelerinin Ön Başvuru Süresi UzatıldıKEİ Ofisinden yapılan açıklamaya göre, Türkiye Cumhuriyeti Kalkınma ve Ekonomik İş Birliği Ofisi finans desteği, Çukurova Kalkınma Ajansı teknik desteği ve Başbakanlık Yatırım Geliştirme Ajansı-YAGA koordinasyonunda yürütülmekte olan hibe programlarının ve Girişimcilik Projesi'nin ön başvuru süreleri 9 Aralık Cuma gününe kadar uzatıldı.

9 Kasım tarihinde başvurulara açılan hibe programları ve Girişimcilik Projesi, hayallerini gerçekleştirmek isteyen Kıbrıs Türkü yatırımcı ve girişimcilere fırsat sunuyor. Programlar ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki tarım, turizm ve sanayi sektörlerinin potansiyelinin geliştirilmesinin yanı sıra girişimcilik ekosisteminin de büyümesi amaçlanıyor.

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı “2022 Yılı Tarım ve Kırsal Kalkınma Mali Destek Programı”, Başbakan Yardımcılığı Turizm, Kültür Gençlik ve Çevre Bakanlığı “2022 Turizm Potansiyelinin Geliştirilmesi Mali Destek Programı” , Ekonomi ve Enerji Bakanlığı “2022 Rekabet Gücünün Artırılması Mali Destek Programı” olmak üzere 3 başlığa ayrılan programlara başvurmak isteyen adaylar, 9 Kasım- 9 Aralık 2022 tarihlerinde aktif olacak http://tarim.gov.ct.tr/ https://turizm.gov.ct.tr, https://yaga.gov.ct.tr/, https://tchibe.kei.gov.tr/, https://ekonomi.gov.ct.tr/ adreslerine, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanlık “Girişimcilik Projesi”ne başvurmak isteyen girişimci adayları ise https://girisimcilik.kei.gov.tr, https://yaga.gov.ct.tr/ https://ekonomi.gov.ct.tr/ adreslerindeki adımları takip ederek kolayca başvurularını yapabilecekler.

Başvuru süreçleri 2 aşamalı olarak gerçekleşecek tarım, turizm, sanayi hibe programlarının ilk aşaması, elektronik ortamda gerçekleşecek. İlk aşamayı geçen adaylar, 27 Aralık 2022-13 Şubat 2023 tarih aralığında elektronik ortamda projelerini sunacaklar.


TOPLAMDA 19 MİLYON TL DESTEK

Tarım, turizm, sanayi mali destek programları kapsamında her biri için 5 milyon TL, Girişimcilik Projesi kapsamında ise 4 milyon TL olmak üzere toplamda 19 milyon TL hibe desteği sunan programlar ile faaliyet alanı kapsamında projeler sunan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşlarının kendi ilgi alanları, yetenekleri, eğitimleri ve eğilimleri doğrultusunda üretime teşvik edilmesi amaçlanıyor.

Programlara ait başvuru formları ve rehberlerin yer aldığı bilgilere, tüm paydaşların web sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Türkiye Cumhuriyeti Kalkınma ve Ekonomik İş Birliği Ofisi62 görüntüleme0 yorum

Comments


Subscribe

E-posta listemize kaydolun

Güncel bilgileri kaçırmayın

bottom of page