top of page

Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilecek 20 Milyon TL'lik "Girişimcilik Hibe Destek Programı" açıklandı


Kıbrıs Türk Yatırım Geliştirme Ajansı (YAGA) koordinasyonunda gerçekleştirilecek TC kaynaklı Girişimcilik Hibe Destek Programı, üç öncelik alanında girişimcilere 2 Milyon TL'ye kadar hibe vermeyi hedefliyor


Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçiliği Kalkınma ve Ekonomik İşbirliği Ofisi (KEİ), KKTC Başbakanlığı ile işbirliği içinde düzenlenen Girişimcilik Destek Programı için 20 milyon TL finansal destek sağlanacağını açıkladı. Proje, 1987 ve sonrası doğumlu KKTC vatandaşlarını hedefleyerek, girişimcilik ve iş kurma konusunda eğitim, danışmanlık ve hibe desteği sunmayı amaçlıyor.


Kıbrıs Türk Yatırım Geliştirme Ajansı (YAGA)'nın koordinasyonu ve Türk Bankası'nın eğitim sponsorluğunda gerçekleştirilecek projede üç ana öncelik alanı bulunuyor:


  1. Teknoloji ve yenilikçi iş fikirleri - Azami destek %75 oranında, en fazla 750.000 TL.

  2. Geleneksel iş fikirleri - Azami destek %75 oranında, en fazla 500.000 TL.

  3. KKTC ekonomisine değer katacak, ihracat odaklı ve marka değeri yüksek iş fikirleri - Azami destek %75 oranında, en fazla 2.000.000 TL.

Başvuruların 24 Ocak - 11 Mart 2024 tarihleri arasında alınacağı açıklanarak, detaylı bilgi ve başvuru koşulları ile ilgili  https://yaga.gov.ct.tr/ adresinin ziyaret edilebileceği bildirildi. Buna ek olarak, başvuruların https://girisimcilik.kei.gov.tr adresinden yapılacağı açıklandı.

 

KKTC GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ TANITIM TOPLANTILARI  

12-16-28 Şubat ve 6 Mart 2024 tarihlerinde YAGA sayfasıda açıklanacak online link üzerinden tanıtım toplantıları gerçekleştirileceği bildirildi.

85 görüntüleme0 yorum

Comentários


Subscribe

E-posta listemize kaydolun

Güncel bilgileri kaçırmayın

bottom of page