top of page

Saç ve Güzellik Sektörüne AB Kaynaklı Can Suyu Desteği

Güncelleme tarihi: 22 Ara 2020

Kıbrıs Türk toplumunda COVID-19 salgınının yarattığı etkiyi azaltmaya yönelik 3 Milyon Euro bütçeli “İşletmelere Can Suyu Desteği” Programının II. aşaması kapsamında saç ve güzellik hizmetleri sektörüne yönelik destek programı başladı.

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen finansal destek programının birinci aşaması, yiyecek ve içecek hizmetleri sektöründe COVID-19 salgınının yarattığı etki sebebiyle nakit akışı sorunları yaşayan şahıs, mikro ve küçük işletmelere bu sorunların aşılmasında yardımcı olmak amacıyla 1 Eylül 2020'de başlatılmıştı. Toplam 3 Milyon Euro bütçeli finansal destek programı kapsamında saç ve güzellik hizmetleri sektöründeki uygun işletmelere 18.000 TL'ye kadar finansal destek sağlanacağı belirtildi.   

Yiyecek ve içecek hizmetleri sektörüne destek sağlamak amacıyla uygulanan birinci aşama 25 Eylül 2020 tarihinde son bulmuş ve şu ana kadar yaklaşık 800 işletmeye ödemeler aktarıldığı bildirildi. Programın 2. aşaması saç ve güzellik hizmetleri sektöründeki uygun işletmelere destek sağlayacak, böylelikle, mevcut AB fonlarının tamamı Kıbrıs Türk toplumundaki işletmelere aktarılarak fonun etkisinin en üst düzeye çıkarılmasının sağlanması öngörülmektedir. 

İkinci aşamanın başvuru çağrısı 6 - 23 Kasım 2020 tarihleri arasında (Kıbrıs saati ile saat 15:00'e kadar) açık olacaktır. Yalnızca www.isdestek.eu adresinde bulunan Online Başvuru Formu doldurularak yapılan başvurular kabul edileceği bildirildi. Aynı web adresinden daha fazla bilgiye ulaşmak mümkün.

Finansal destek programı, Northern Ireland-Cooperation Overseas (NI-CO) tarafından Kıbrıs Türk Yatırım Geliştirme Ajansı (YAGA), Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası (KTEZO) ve Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO) ile işbirliği halinde, Avrupa Birliği'nin finanse ettiği 'İnovatif Girişimcilik ve Diyalog' Projesi kapsamında yönetilmektedir.     

27 görüntüleme0 yorum

Comments


Subscribe

E-posta listemize kaydolun

Güncel bilgileri kaçırmayın

bottom of page