top of page

İş İstihdamını Koruma ve Yaratma Destek Paketi


AB tarafından finanse edilen ve NICO tarafından yürütülen destek programı, Kıbrıs Türk toplumunda kriterlere uygun KOBİ'lere adil bir şekilde ve hakkaniyet temelinde finansal ve teknik destek sağlayarak ekonomik istikrara katkıda bulunmayı, daha fazla istihdam kaybı yaşanmasını önlemeyi, ayakta kalabilir KOBİ'lerin sürdürülebilirliğini sağlamayı, yeni istihdam imkânları yaratmayı ve büyümeyi teşvik etmeyi amaçlamaktadır.


Bu amaç doğrultusunda açıklanan destek paketinin 1. aşaması için ayrılan toplam bütçe 1.5 milyon Euro’dur.

İşletme başına tek seferlik yapılacak olan 1.500€'luk finansal destek, uygun başvuru sahiplerine belirlenmiş koşullar çerçevesinde yapılacaktır.


Uygunluk kriterleri için: https://isdestek.eu/docs/guide_tr.pdf


Yalnızca www.isdestek.eu adresinde bulunan Online Başvuru Formu doldurularak 30 Nisan 2021 Kıbrıs saatiyle 15:00'e kadar yapılan başvurular kabul edilecektir. Son başvuru tarihinden sonra başvuru yapılamayacaktır. Başvuruların son dakikaya bırakılmaması ve son başvuru tarihinin öncesinde yapılması tavsiye edilmektedir.

Her başvuru sahibinin, başvuru formu ile birlikte başvuru kriterlerini yerine getirdiğini gösterir tüm destekleyici belgeleri de yüklemesi gerekecektir. Online Başvuru Formu doldurulurken birlikte yüklenmesi gereken destekleyici belgeler:

  1. Kıbrıs Türk kimlik kartının taranmış görüntüsü

  2. Yükümlü Kayıt Belgesi

  3. Şirket onay belgeleri - sadece limited şirketler ve ortaklıklar için

  4. Bankadan alınan ve aktif Euro hesabına ait hesap adını, banka adını ve IBAN veya UBAN numarasını gösteren resmi yazı - şahıs işletmesi olması durumunda direktörün/işverenin; veya limited şirket/ortaklık ise işletmeye ait banka hesap bilgileri sunulmalıdır.

  5. Üyesi olduğunuz Oda'dan güncel üyelik belgesi

Başvuru sahiplerinin, başvuruda bulunmadan önce www.isdestek.eu adresinde yayınlanan “Başvuru Formunu Doldurmak için Gerekli Bilgi ve Destekleyici Belgeleri” incelemeleri önemle tavsiye edilmektedir.

Başvuru sahiplerinin, başvuru formundaki “İş Sektörü” seçimini yapmadan önce ve program ile ilgili bilgi almak için üyesi oldukları Odalar ile temas kurabilirler. Sadece program kapsamında belirlenen uygun sektörlerin başvuruları kabul edilecektir.Katılımcılar, başvuru sürecinde programla ilgili sorulması muhtemel soruların cevaplarını ve ek bilgileri (www.isdestek.eu) adresinde yer alan ''Soru-Cevap'' belgesinde bulabilecekler.
24 görüntüleme0 yorum

Comments


Subscribe

E-posta listemize kaydolun

Güncel bilgileri kaçırmayın

bottom of page