top of page

Hesabını Bilen Kıbrıs Finansal Okuryazarlık Projesi paydaşlarına her gün yenisi ekleniyor


KMC Danışmanlık ve Kuzey Kıbrıs Bankalar Birliği yöneticileri, 'Hesabını Bilen Kıbrıs' Finansal Okuryazarlık Projesi kapsamında, birçok sivil toplum kuruluşu ile görüşerek, işbirliği konusunda fikir birliğine vardı


Hesabını Bilen Kıbrıs paydaş görüşmeleri İş Kadınları Derneği ile başladı

Hesabını Bilen Kıbrıs Projesi paydaş görüşmeleri kapsamında Kuzey Kıbrıs Bankalar Birliği Genel Sereteri Halil Okur ve proje yürütücüsü KMC Danışmanlık Direktörü Niyal Öztürk, 17 Ekim 2023 tarihinde İş Kadınları Derneği'ni ziyaret etti. Toplantıya, İş Kadınları Derneği'nden Başkanı Fatma Özok ve Yönetim Kurulu Üyeleri Birgül Güvenir Beyatlı, Direnç Civa Akgün, Akıle Gamze Rüstem, Cemile Kocareis, Bilen Sayılı, Elif Özerman, İzlem Nizam ve Suna Erensu katıldı. Hesabını Bilen Kıbrıs Projesi'nin tanıtıldığı toplantıda, finansal okuryazarlık konusundaki anket sonuçları sunuldu ve farklı hedef kitlelere dair bulgular istişare edildi. Toplantıda aynı zamanda kentte ve kırsalda çalışan ve üreten kadınların ihtiyaçları irdelendi, finansal okuryazarlık konusundaki gelişim alanları konuşuldu.


Girne Emekçi Kadınlar Kooperatifi işbirliğine açık olduklarını ifade etti

Hesabını Bilen Kıbrıs Projesi paydaş ziyaretleri kapsamında Kuzey Kıbrıs Bankalar Birliği Genel Sekreteri Halil Okur ve KMC Danışmanlık Direktörü Niyal Öztürk 25 Ekim 2023'te Girne Emekçi Kadınlar Kooperatifi'ni ziyaret etti. Kooperatif Başkanı Emel Kişi, Başkan Yardımcısı Dr. Özay Kalyoncu ve üyeler Bengül Gargınsu ile İlhamiye Şenhuy katıldığı toplantıda söz alan Başkan Emel Kişi, temel hedeflerinin bölgedeki yerel yönetimlerle, sivil toplum örgütleriyle, ülkedeki tüm kooperatifler ve kadın örgütleri ile işbirliği içinde kadınların ekonomik ve sosyal kalkınmasına fayda sağlamak olduğunu vurguladı ve bu kapsamda eğitim faaliyetlerinde işbirliklere açık olduklarını vurguladı.


4K Koop 'Hesabını Bilen Kıbrıs' paydaşları arasına katıldı

25 Ekim 2023 tarihinde 'Hesabını Bilen Kıbrıs' Projesi kapsamında Bankalar Birliği Genel Sekreteri Halil Okur ile KMC Danışmanlık Yönetici Ortağı Niyal Öztürk, 4K Kooperatifi Başkanı Deniz Solyalıı ile görüştü. 4K Koop'un Lefkoşa'da yeni açılan satış noktasında gerçekleştirilen görüşmede proje tanıtıldı, gerçekleştirilen anket neticesinde sonuçlar irdelendi ve işbirliği fırsatları konusunda görüşüldü. Toplantıda, 4K Koop Başkanı Deniz Solyalı, finansal okuryazarlığın özellikle kooperatif üyesi kadınlar için elzem olduğunu, maliyet muhasebesini anlamanın ve finansal araçlar hakkında bilgi sahibi olmanın üyeleri için kritik olduğunu aktardı.


GİKAD ile GİKAKOOP finansal okuryazarlıkta işbirliği için yeşil ışık yaktı

Hesabını Bilen Kıbrıs Projesi kapsamında Bankalar Birliği Genel Sekreteri Halil Okur ve KMC Danışmanlık Yönetici Ortağı Niyal Öztürk, 27 Ekim 2023 tarihinde GİKAD ve GİKAKOOP Başkanı İçim Çağıner ve Yönetim Kurulu Üyeleri Özlem Ratip ve Sinem Ahmetraşit ile görüştü. Görüşmede Hesabını Bilen Kıbrıs Finansal Okuryazarık Projesi tanıtıldı ve gerçekleştirilen finansal okuryazarlık anketi sonuçları sunuldu. Girişimci kadınların ve kooperatif üyelerinin bu konudaki sorunlarının ve ihtiyaçlarının irdelendiği toplantıda, eğitim konusunda işbirliği yapma konusunda hemfikir olundu.


Sanayi Odası 'Hesabını Bilen Kıbrıs' proje partnerleri arasına katıldı

Kuzey Kıbrıs Bankalar Birliği Genel Sekreteri Halil Okur ve KMC Danışmanlık Yöneticileri Evren Erk ve Niyal Öztürk,31 Ekim 2023 tarihinde Kıbrıs Türk Sanayi Odası Başkanı Ali Kamacıoğlu ve Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret etti. Toplantıda, Hesabını Bilen Kıbrıs Projesi tanıtıldı ve bu konuda yapılan kapsamlı araştırma sonuçları Sanayi Odası yetkilileri ile paylaşıldı. Görüşmede söz alan KTSO Başkanı Ali Kamacıoğlu, finansal okuryazarlığın önemini vurgulayarak, bu konuda kendini geliştiren işletme sahiplerinin daha başarılı olma potansiyeli olduğunu iletti. Toplantıda aynı zamanda sanayicilerin finansal okuryazarlık konusunda faydalanabileceği bilgi ve araçlardan bahsedildi ve eğitimler konusundaki ihtiyaçlar ele alındı.


GİAD ile yapılan görüşmede genç iş insanlarının finansal okuryazarlık ihtiyaçları masaya yatırıldı

2 Kasım 2023 tarihinde KMC Danışmanlık ofisinde Genç İş İnsanları Derneği (GİAD) ile bir araya gelen Bankalar Birliği Genel Sekreteri Halil Okur ve KMC Yöneticileri Gizem Menteş ve Niyal Öztürk, GİAD yetkililerine projeyi tanıttı. Toplantıda aynı zamanda finansal okuryazarlığa yönelik gerçekleştirilen anketin sonuçları istişare edildi ve genç iş insanlarının finansal okuryazarlık ihtiyaçları konuşuldu. Toplantıda GİAD Başkan Orhan Gavani, Hesabını Bilen Kıbrıs Projesinin paydaşları arasına katılmaktan mutluluk duyacaklarını ileterek, her konuda işbirliğine hazır olduklarını belirtti.


Hesabını Bilen Kıbrıs Finansal Okuryazarlık Projesi, Kuzey Kıbrıs Bankalar Birliği tarafından finanse edilmekte ve KMC Danışmanlık tarafından yürütülmektedir.

10 görüntüleme

Comments


Subscribe

E-posta listemize kaydolun

Güncel bilgileri kaçırmayın

bottom of page