top of page

“Hesabını Bilen Kıbrıs” Finansal Okuryazarlık Projesi hayata geçiyor

Kuzey Kıbrıs Bankalar Birliği ve KMC Danışmanlık, Kuzey Kıbrıs’ta bir ilk olacak Finansal Okuryazarlık Projesi için start verildiğini duyurduKuzey Kıbrıs’ta ilk defa gerçekleştirilecek “Hesabını Bilen Kıbrıs” Finansal Okuryazarlık, Farkındalık ve Yetkinlik Artırma Projesi Kasım ayında başlıyor. Kuzey Kıbrıs Bankalar Birliği denetiminde KMC Danışmanlık tarafından yürütülecek ve 18 ay boyunca sürecek proje kapsamında, bireylerin finansal okur yazarlık konusunda farkındalık, bilinç ve yetkinliklerin arttırılması amaçlanıyor. Proje boyunca Kuzey Kıbrıs'ın farklı bölgelerinden 870 kişinin eğitim görmesi öngörülüyor.


Hedef kitleleri arasında lise ve üniversite öğrencileri, mikro işletmeler, KOBİ’ler, kadın girişimciler, çiftçiler ve emekliler bulunan projede bireylerin, finansal kavramları anlaması, bütçe yapma ve para yönetimi konusunda yetkinliklerinin geliştirilmesi, finansal ürün ve hizmetlerin doğru kullanımı konusunda bilinçlenmesini sağlayacak eğitim programları ve seminerler düzenlenmesi, eğitim araçları geliştirilmesi, görünürlük ve savunuculuk çalışmaları gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Bankalar Birliği Başkanı Olgun Önal, Genel Sekreter Halil Okur ve KMC Consulting Yönetici Ortakları Niyal Öztürk ve Evren Erk'in hazır bulunduğu imza töreninde Sn. Olgun Önal, bunun bir başlangıç olduğunu, finansal okuryazarlığın ülkemizde geliştirilmesi için uzun soluklu çalışmaların Bankalar Birliği öncülüğünde gerçekleştirilmeye devam edilmesinin hedeflendiğini belirtti. Paydaşların katılımıyla çok yakında tanıtım etkinliği gerçekleştirilecek projenin detaylarına web sayfamızdan erişebileceksiniz.

56 görüntüleme0 yorum

Comments


Subscribe

E-posta listemize kaydolun

Güncel bilgileri kaçırmayın

bottom of page