top of page

Emekçi Kadınlar Maliyet Hesaplama Eğitimi ile Hayallerine Bir Adım Daha Yaklaştı

Girne Labourer Women Coop trained by Financial Literacy Project

Hesabını Bilen Kıbrıs Projesi kapsamında Kadın Üreticiler için"Kadın Üreticilere Yönelik Finansal Okuryazarlık Eğitimi" Girne Emekçi Kadınlar Kooperatifi işbirliği ile 29 Nisan 2024 Pzt günü saat 18.00'de Dome Hotel, Girne'de düzenlendi.


Amacı, üretim sektörüne yönelik finansal kavramların anlaşılması ve yorumlanması konusunda yetkinliğin artırılması olan eğitime, Girne Emekçi Kadınlar Kooperatifi'ne üye birçok kadın üretici katıldı.


KMC Danışmanlık uzmanlarından Niyal Öztürk tarafından verilen eğitimde, üreticiler için farklı maliyet tipleri, çoklu ürün üretenler için maliyet hesaplama ve fiyat stratejileri hakkında bilgi verildi. Katılımcıların ilgisi ve etkinlik boyunca sergiledikleri aktif katılım, finansal okuryazarlık konusundaki farkındalığı arttırırken aynı zamanda üretim maliyetlerini daha iyi anlamalarına destek verdi.


"Accountable Cyprus" Financial Literacy Project logo

Hesabını Bilen Kıbrıs Projesi

23 Kasım 2022 tarihinde hayata geçen “Hesabını Bilen Kıbrıs” “Finansal Okuryazarlık, Farkındalık ve Yetkinlik Artırma Projesi’nin ilk fazı 18 ay sürecek. Projeyle bireylerin finansal okuryazarlık konusunda farkındalık, bilinç ve yetkinliklerin arttırılması hedefleniyor.

Hedefinde lise ve üniversite öğrencilerinin yanı sıra, mikro işletmeler, KOBİ’ler, kadın girişimciler, çiftçiler ve emekliler olan proje Kuzey Kıbrıs Bankalar Birliği tarafından finanse edilmekte ve KMC Danışmanlık tarafından yürütülmektedir.

1 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


Subscribe

E-posta listemize kaydolun

Güncel bilgileri kaçırmayın

bottom of page