top of page

Bakanlar Kurulu,TC Kaynaklı 4 Milyon TL'lik Girişimcilik Hibe Programını Onayladı


2022 iktisadi ve Mali İşbirliği Protokolü çerçevesinde, 4,000,000TL bütçeli “Girişimcilik Projesi" için çalışmalara başlanıldı.


Bakanlar Kurulu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti halkının refah seviyesinin artırılması doğrultusunda; sürdürülebilir ve rekabet edebilir bir ekonomik yapının istikrarlı büyümesini sağlamak, istihdamı artırmak, sağlanan mali disiplini sürdürülebilir kılmak ve dışa bağımlılığı azaltmak, yurt içi tasarrufları artırmak, tasarrufların yatırıma dönüşmesini sağlamak ve böylece makroekonomik istikrarı güçlendirmeyi temel hedefleyen "2022 iktisadi ve Mali işbirliği Protokolü çerçevesinde, yeni iş kurmayı hedefleyen girişimcileri desteklemek amacı ile 4 milyon TL bütçeli “Girişimcilik Projesi” başlatacağını resmi gazetede duyurdu.


KKTC vatandaşı girişimci adayları program kapsamında belirtilen eğitimleri tamamlandıktan sonra hazırlayacakları iş planının onay görmesi halinde, iş fikirlerini hayata geçirebilmek için %75 oranında hibe desteği talebinde bulanabilecek.


Usul, esaslar ve protokollerin oluşturulması konusunda YAGA’nın yetkilendirildiği program için detaylı bilgi, ilerleyen günlerde iligili kurum tarafından paylaşılacak.


54 görüntüleme0 yorum

Comments


Subscribe

E-posta listemize kaydolun

Güncel bilgileri kaçırmayın

bottom of page