top of page

AB Tarımda Araştırma ve Demonstrasyon Pilot Programı Başlıyor

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve FAS Projesi tarafından yürütülen Tarımda Araştırma ve Demonstrasyon Pilot Programı başlıyor. Programın başlangıç etkinliğine davetlisiniz!

Bu pilot program, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Tarımsal Danışmanlık Hizmetleri projesi tarafından organize edilmektedir ve belirlenmiş olan pilot temalar hakkında deneyim, bilgi ve iyi uygulamalara ilişkin bilgi alışverişinde bulunmak için birbirleriyle etkin şekilde iş birliği yapmak üzere çok sayıda Kıbrıs Türk paydaşını bir araya getirmeyi amaçlamaktadır. Bu, inovasyon, adaptasyon ve fırsatlardan faydalanılması veya sektördeki zorluklara yönelik çözümlerin belirlenmesi için potansiyeli ortaya çıkarmaya yardımcı olacaktır.


Pilot araştırma ve demonstrasyon programının temel hedefi, belirlenen pilot temalarda (yem bitkileri üretimi, harnup üretimi, Halloumi/Hellim PDO ve niş tarım ürünleri) bilim, ihtiyaçlar ve uygulama arasındaki uçurumu bilginin uygulamaya aktarılmasını kolaylaştırarak gidermektir.


Başlangıç etkinliği tam gün çalıştay şeklinde gerçekleştirilecektir ve çalıştay programı ile Tarımda Araştırma ve Demonstrasyon Programı Özet Belgesi'ne bu linkten ulaşabilirsiniz: https://bit.ly/3LAQfDp.

Günün ilk yarısında tema için seçilen uzmanlar tarafından sunumlar gerçekleştirilecektir. Günün ikinci yarısı ise, zorlukların, fırsatların, çözümlerin ve fikirlerin ele alınarak görüşüleceği tematik çalışma grubu oturumlarına ayrılmıştır.


Kimler davetli?

Çiftçiler, çiftçi örgütleri, danışmanlar, araştırmacılar, akademi, tarımdan sorumlu Kıbrıs Türk kurumları, tarımla aktif olarak uğraşanlar ya da tarımla ve kırsal kalkınmayla ilgilenenler ve zirai gıda endüstrisi temsilcileri. Lütfen çevrenizde etkinliğin duyurusunu yaparak başkalarını da katılmaya davet edin.


Etkinlik ne zaman ve nerede gerçekleştirilecek?

Etkinlik 02 Haziran 2022 Perşembe günü Lefkoşa’da bulunan Grand Pasha Otel’de gerçekleştirilecektir.


Nasıl katılabilirsiniz?

Sınırlı sayıda katılımcı kabul edilebileceği için en geç 27 Mayıs 2022 tarihine kadar kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Bize +90 548 848 8428 numaralı telefondan telefon veya WhatsApp aracılığıyla ulaşabilir veya info@tcc-farm-advisory.eu adresine e-posta atabilirsiniz.


Lütfen bu davetiyeyi bu konulara ilgi duyan tanıdıklarınızla paylaşarak bu etkinliği duyurmamıza yardımcı olun.

Görüşmek dileğiyle


Saygılarımızla

FAS Projesi Organizasyon Ekibi

41 görüntüleme0 yorum

Comments


Subscribe

E-posta listemize kaydolun

Güncel bilgileri kaçırmayın

bottom of page