top of page

2022 Online Alışveriş Alışkanlıkları Anket Sonuçları

Hızla gelişen e-ticaret ortamında, değişen tüketici davranışlarını ve trendleri zamanında analiz edip adapte olmak, markalar için her zamankinden daha büyük bir önem kazanmıştır. 2022 yılında Kuzey Kıbrıs'ta kişilerin hangi faktörlere bağlı olarak online alışverişi tercih ettiklerini sizler için araştırdık.

Teknolojinin ilerlemesiyle hayatımıza giren e-ticaret kavramı, pandeminin de etkisiyle popülerliğini arttırmış ve tüketici davranışlarında değişimlere sebep olmuştur. Markalar ile tüketici iletişiminin sosyal medya kanallarına geçmesiyle birlikte, alışveriş kanalları da bilgisayar ekranlarından telefonlara kaymıştır. Satış kanallarının çoğalması markalar için oldukça rekabetçi bir ortamın gelişmesine sebep olmuştur. Hızla gelişen e-ticaret ortamında, değişen tüketici davranışlarını ve trendleri zamanında analiz edip adapte olmak, markalar için her zamankinden daha büyük bir önem kazanmıştır.


2022 yılında gerçekleşen çalışmamızda, Kuzey Kıbrıs’ta tüketicilerin online ortamdaki alışveriş alışkanlıklarını analiz etmek hedeflenmiştir. Anket yöntemi kullanılarak yapılan araştırmada, kişilerin hangi faktörlere bağlı olarak, hangi ürün/hizmetler için online alışverişi tercih ettikleri incelenmiştir.


Anket sonuçları raporu için tıklayınız!
55 görüntüleme0 yorum

Comments


Subscribe

E-posta listemize kaydolun

Güncel bilgileri kaçırmayın

bottom of page